25 syryjskich rodzin zostanie objętych pomocą obchodzącej 25-lecie istnienia diecezji sosnowieckiej w ramach programu „Rodzina Rodzinie” Caritas Polska.

15 marca br. minęło 6 lat od rozpoczęcia konfliktu syryjskiego. Niemal od początku polskie organizacje pozarządowe niosą pomoc ludziom uwikłanym w konflikt. W pomoc zaangażowała się także diecezja sosnowiecka.

W sobotę, 25 marca podczas jubileuszowej eucharystii w katedrze rozpoczynającej obchody srebrnego jubileuszu diecezji sosnowieckiej, biskup Grzegorz Kaszak przekazał informację o wsparciu dla 25 syryjskich rodzin.

– Wsłuchując się w przesłanie papieża Franciszka zdecydowałem, że nasza sosnowiecka diecezja w ramach programu „Rodzina Rodzinie” Caritas Polska weźmie w opiekę 25 rodzin w Syrii – ogłosił ksiądz biskup Grzegorz Kaszak.

Program Rodzina Rodzinie polega na objęciu wsparciem rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii, przez rodziny, wspólnoty, środowiska, czy firmy w Polsce. Darczyńcy mogą wspierać rodziny całościowo lub częściowo, w zależności od możliwości finansowych.

Na 25. rocznicę kapłani w darze pomogą rodzinom poszkodowanym w zbrojnym konflikcie w Syrii. Wspierane osoby mają od 30 do 83 lat. Są to chrześcijanie z kościoła ormiańskiego. Cierpią straszliwą biedę, znajdują się na samym dole drabiny ubóstwa w Aleppo, gdzie od 2 lat nie ma elektryczności i bieżącej wody. Rodziny potrzebują środków na zakup dostępu do elektryczności (tzw. amperów), który stale drożeje w związku z przedłużającą się wojną. Potrzebują zakupić wodę, żywność, opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania oraz ogrzewania, bo jeszcze jest zimno.

Według danych organizacji międzynarodowych 80% Syryjczyków żyje w ubóstwie, a co trzecie gospodarstwo domowe jest zadłużone. Pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 13 milionów ludzi, w tym 6 milionów dzieci.

Czy popierasz protest nauczycieli przeciwko reformie edukacji?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

7 KOMENTARZE

 1. Wsłuchaj sie bardziej w słowa Franciszka biskupie Kaszak. Namawia księży do ubóstwa. A wam w głowie wille, nieruchomości, działki, samochody, złote pierścienie i władza!

 2. „Rodziny potrzebują środków na zakup dostępu do elektryczności (tzw. amperów), który stale drożeje w związku z przedłużającą się wojną.”
  …………………………………………………………………………………………………………………………………..
  Radziłbym poduczyć stylistykę pisania: 1.Dostęp do elektryczności tzw. Amperów, a czemu nie Voltów lub Watów. – merytorycznie to niedorzecznie napisane !
  2.Ampery, Volty, Waty, piszemy z dużej litery – od nazwiska ich twórców oraz jako nazwa jednostek miar.
  3.Jeżeli piszemy elektryczności „która” drożeje, a nie które drożeje.
  P.s jedno zdane, a 3 błędy !!!

  • Jednostki miary, masy etc piszemy z małej litery.
   „Który” odnosi się do dostępu a nie elektryczności.
   A tzw „ampery” to pewnie potoczna nazwa jednostek kiedy kupujemy określoną ilość (brzmi to śmiesznie, ja prąd w wiaderkach ale nie wszędzie jest tak, że prąd sobie płynie cały czas a my płacimy ile zużyjemy, to tak jak kiedyś telefon na żetony, wrzucasz to działa).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here