18 maja wznawiają funkcjonowanie miejskie przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i publiczny żłobek w Jaworznie.

Od poniedziałku, 18 maja, miejskie przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i publiczny żłobek w Jaworznie zostaną ponownie uruchomione i będą przyjmować dzieci. Wszystkie placówki zostały przygotowane zgodnie z wytycznymi przeciwepidemicznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej. W maju rodzice zadeklarowali chęć powrotu do przedszkola blisko 680 dzieci.

Przedszkola, oddziały przedszkolne i publiczny żłobek zostały zaopatrzone w środki dezynfekujące oraz środki ochrony osobistej przekazane przez Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach oraz Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miejskiego w Jaworznie. Ponadto placówki mają również zabezpieczone środki w swoich budżetach na wydatki związane z zakupem środków higienicznych oraz ochrony osobistej.

– Dyrektorzy placówek zostali zobowiązani do przesyłania codziennych informacji dotyczących ilości dzieci w placówce, stanu zdrowia dzieci i opiekunów. Na maj rodzice zadeklarowali chęć powrotu do przedszkola blisko 680 dzieci, z prawie 2800 zapisanych dzieci. Na tę chwilę wiemy, że liczba ta się zmniejszyła. Natomiast na czerwiec rodzice zadeklarowali chęć powrotu do przedszkola ok. 1000 dzieci – mówi Irena Wojtanowicz-Stadler, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Jaworznie.

Przypomnijmy, że w poniedziałek, 18 maja, publiczne przedszkola i miejski żłobek ponownie zostanie otwarty również w Czeladzi.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here