Będzińscy policjanci zatrzymali 18-letniego mieszkańca miasta, który zajmował się uprawą plantacji konopi, znajdującej się wśród uprawianych w przydomowej szklarni warzyw.

Policjanci w trakcie prowadzonej służby obchodowej na terenie dzielnicy Małobądz dotarli do jednej z prywatnych posesji na której ich uwagę przykuł tunel szklarniowy. Dodatkowo mundurowi poczuli bardzo charakterystyczny zapach, jaki towarzyszy uprawie konopi indyjskiej.

To właśnie ten specyficzny zapach narkotycznych roślin doprowadził będzińskich dzielnicowych do ukrytej w tunelu szklarniowym, pośród pomidorów i ogórków, plantacji konopi. Okazało się, że ich uprawą i udostępnianiem innym osobom zajmował się 18-letni mieszkaniec miasta.

Stróże prawa pośród warzyw odnaleźli 6 krzewów narkotycznej rośliny. Dalsze czynności, prowadzone już przez policjantów z wydziału antynarkotykowego, pozwoliły ustalić odbiorców gotowych narkotyków. Jak ustalili śledczy wśród „klientów” będzinianina były również osoby małoletnie.

Dalszym losem 18-letniego dilera zajmie się teraz sąd i prokurator. Za przestępstwa narkotykowe może on spędzić w więzieniu nawet 8 lat.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here