Na wniosek śledczych sąd tymczasowo aresztował na trzy miesiące 18-letnią mieszkankę powiatu będzińskiego. Młoda kobieta usłyszała zarzut zabójstwa swojego nowo narodzonego dziecka. Za popełnione przestępstwo dzieciobójczyni w więzieniu może spędzić resztę życia.

Do porodu doszło 26 listopada na terenie jednej z będzińskich firm, w której zatrudniona była 18-letnia mieszkanka powiatu. – Młoda kobieta w trakcie pracy, czując bóle porodowe, poszła do łazienki, gdzie po pewnym czasie urodziła dziecko. Będzińscy śledczy, pod nadzorem prokuratury, ustalają dokładny przebieg zdarzenia i okoliczności śmierci dziecka – przekazał Paweł Łotocki z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci było uduszenie. – Najprawdopodobniej bezpośrednio po porodzie dziecko zostało przez kobietę zawinięte w foliowy worek – dodaje rzecznik będzińskiej policji.

W piątek, 29 listopada, na wniosek policji i prokuratury, Sąd Rejonowy w Będzinie wydał postanowienie o jej tymczasowym aresztowaniu. Policja zaznacza, że kluczowym dla dalszego postępowania będzie teraz ustalenie poczytalności kobiety w chwili przestępstwa.

zagłębie-info

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here