W środę, 22 listopada w Sosnowcu na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ulicy Orlej doszło do potrącenia 14-latka.

Do zdarzenia doszło ok. 10:00, na oznakowanym przejściu przy ulicy Orlej, w kierunku ulicy Wawel.

– Uczestniczka ruchu drogowego, jadąca prawym pasem, zatrzymała się przed oznakowanym przejściem dla pieszych, przy którym stał 14-latek gotowy do przejścia. Niestety jadący lewym pasem kierowca forda fiesty nie zachował ostrożności i nie zdążył zahamować, w wyniku czego potrącił chłopca – informuje podinsp. Mariusz Łabędzki z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Potrącony 14-latek został przewieziony do Centrum Pediatrii w Sosnowcu na dodatkowe badania. – Jego życiu na szczęście nic nie zagraża – dodał Mariusz Łabędzki.

Na miejscu trwały czynności operacyjnej, jednak jak zapewniają funkcjonariusze obecnie droga jest już przejezdna.

Skomentuj przez Facebook

6 KOMENTARZE

  • Było by mniej potrąceń, gdyby ludzie sami bardziej myśleli. Jak przechodzimy przez dwu jezdniowa drogę to mimo że ktoś się zatrzyma na jednym pasie to trzeba upewnić się, zobaczyć przed wejściem na drugi pas czy auto nie jedzie. Proste zasady

   • jestes tępy wina kierowcy powinien stracić prawo jazdy kierowca winien zachować ostrożność a nie gnać bo się spieszy na promocje do lidla

    • Pierwsza zasada, czytać że zrozumieniem i chyba Ty jesteś tępy.
     Czy ja gdzieś napisałem że wina pieszego? Ja tylko mówię że trzeba samemu zachować ostrożność, jak to się mówi mieć „oczy w d..ie”

  • Ja bym tam postawił za skrzyżowaniem z Żeromskiego i kawałek za skrzyżowaniem z Bema progi zwalniające bo to co odpieprzają tam sebixy w swoich golfach i passatach to się w głowie nie mieści, przechodzenie tam to loteria.

 1. Takie sytuacje są niestety nagminne przy przejściu dla pieszych przy ul.Wawel pomiędzy gastronomikiem, a szkołą muzyczną.Wiele razy sam stałem autem przed przejściu aby kogoś przepuścić a pasem obok pędziły samochody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here