7 lat temu malutki Szymon z Będzina umierał w niewyobrażalnych męczarniach. Jego katami byli rodzice, których katowicki sąd okręgowy skazał na 12 i 10 lat więzienia.

2-letni Szymon zmarł w lutym 2010 roku w wyniku obrażeń po silnym uderzeniu w brzuch przez ojca. Chłopiec przed śmiercią przeszedł prawdziwą gehennę, która trwała kilka dni.

Ojcu chłopca – Jarosławowi R. sąd wymierzył karę 12 lat więzienia, z kolei matkę- Beatę Ch. skazał na 10 lat pozbawienia wolności. Katowicki sąd uznał, że było to zabójstwo z zamiarem ewentualnym.

Jak informuje PAP według oskarżenia, rodzice nie udzielając dziecku pomocy mimo ciężkich obrażeń, godzili się na jego śmierć. Natomiast obrona domagała się łagodniejszej kwalifikacji prawnej, przekonywując, że rodzice chłopczyka nie mogli zakładać i nie mieli świadomości, że dziecko może umrzeć, a zarzut zabójstwa jest sprzeczny z faktami.

Obrona zapowiada apelację od wyroku sądu. Odwołania nie wyklucza także prokuratura, która domagała się po 15 lat więzienia dla oskarżonych.

Warto wspomnieć, że po śmierci chłopca, rodzice podrzucili jego ciało w stawie w Cieszynie. Dopiero po dwóch latach udało się ustalić tożsamość dziecka. Rodziców chłopca zatrzymano w czerwcu 2012 roku.

Proces w sprawie śmierci Szymona odbywał się po raz drugi, wcześniejszy wyrok został uchylony.

Skomentuj przez Facebook

9 KOMENTARZE

  1. no to faktycznie kara.. jeszcze po połowie odsiadki niech ich wypuszczą na wolność… niech robią kolejne dzieci, których nie potrafią wychować a dzieki dobrej zmianie niech korzystaja z 500+. ŻAL zabójstwo dziecka, które cierpiało niewyobrażalne męki, ukrycie zwłok gdzieś na dnie jeziora i żadnych skrupułów i wyrzutów sumienia gdy cała Polska szukała rodziców chłopczyka – wyrok jak za palenie trawki masakra

  2. na prawdę przy takiej zbrodni nie ma sensu dociekać jaki zamiar mieli mordercy, powinno się ich wpakować do celi na min 20 lat bezwarunkowego wiezienia i nie przejmować się że takie ścierwa zmarnują swoje życie, oni społeczeństwu są niepotrzebni, to są po prostu robaki nad którymi nie można się rozczulać, ważne że w ogóle dostali wyrok bez zawiadów bo wiadomo jak pracują nasze sądy. miejmy jedynie nadzieję, że swoją gechennę przejdą w więzieniu pod prysznicem

  3. A ja czekam na nazwiska i facjaty tych s cierw prosto do kamery. Pozostałe dzieci do adopcji obowiązkowo. Wyrok niestety żałosny, w Anglii dostaliby 25-35 lat.

  4. żyjesz dobrze i szczęšliwie ,jak byš chelinski wygrał w totka niczym urzędnicza maskotka.,więc nie pytaj w jakim kraju żyjesz i jakie wrażliwošci i dla kogo kryjesz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here