117 wniosków złożono w ramach rekrutacji do żłobka miejskiego w Jaworznie. Teraz trwa ich weryfikacja.

Zakończyła się rekrutacja do miejskiego żłobka w Jaworznie. Mieszkańcy złożyli w sumie 117 wniosków Teraz trwa ich weryfikacja. To konieczna procedura, bo miejsc jest tylko trzydzieści. – Mieszkańcy składali dokumenty przez pięć dni – od 16 do 20 lipca. W tym czasie wpłynęło 117 wniosków. Teraz powołany przez prezydenta zespół rekrutacyjny analizuje i ocenia złożone formularze. Niezwłocznie po zakończeniu weryfikacji upublicznimy wyniki naboru – mówi Elżbieta Orzechowska-Filipczyk, dyrektor żłobka miejskiego w Jaworznie.

Przypomnijmy, że nowa placówka powstanie we wrześniu, w budynku przy ul. 3 Maja 16 i funkcjonować będzie w nim równolegle z przedszkolem.

W tym czasie uruchomiony zostanie także system dotacji dla niepublicznych żłobków i klubów dziecięcych. – Po konsultacjach kwota została ustalona na 300 zł dopłaty dla każdego dziecka. W publicznym żłobku miejsce znajdzie 30 dzieci, w prywatnych podmiotach funkcjonuje obecnie ponad 170 miejsc – wyjaśnia Maciej Zaremba, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jaworznie.

Warto też dodać, że wiosną gmina złożyła wniosek o uruchomienie kolejnego żłobka miejskiego. Tym razem dla 70 dzieci.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here