9 listopada, w piętnastu teatrach, na kilkunastu scenach będzie można zobaczyć 25 najlepszych spektakli minionego sezonu, a także nowości i premiery przygotowane specjalnie w ramach 10. Nocy Teatrów Metropolii.

Metropolia tętni życiem kulturalnym, o czym będą mogli przekonać się jej mieszkańcy już w najbliższy weekend. 9 listopada odbędzie się 10. edycja Nocy Teatrów Metropolii – wydarzenia, które co roku przyciąga do teatrów tysiące widzów.

– To wydarzenie ma długą tradycję i wpisało się w kalendarz najważniejszych imprez kulturalnych dla publiczności w metropolii. Teatry przygotowały spektakle i imprezy towarzyszące zarówno dla koneserów sztuk scenicznych, jak i tych, którzy chcą zacząć przygodę z teatrem- tłumaczy Daria Kosmala, zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju Społeczno-Gospodarczego i Współpracy Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

W tegorocznej edycji wydarzenia udział weźmie piętnastu teatrów z ośmiu miast metropolii, w tym Będzinie oraz Sosnowcu. Teatr Dormana przygotował aż trzy atrakcje spośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Pierwszą z nich jest spektakl „Karolcia”, który rozpocznie się o godz. 16:00 (bilety 16 zł).

Drugą z przygotowanych atrakcji są teatralne zakamarki, podczas których widzowie poznać będą mogli tajniki zawodu aktora. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17:30 (wydarzenie biletowane – 5 zł). Następnie, o godz. 19:00 rozpoczną się nocne warsztaty, w ramach których uczestnicy poczują się jak prawdziwi artyści (wstęp wolny).

Ciekawych atrakcji nie zabraknie również w sosnowieckim Teatrze Zagłębia, który z tej okazji przygotował pokaz spektaklu „Tartuffe” – znanego również pod tytułem „Świętoszek”, czyli klasyczny dramat Moliera o fasadowej religijności i przebiegłej grze pozorów – a także szereg atrakcji specjalnych… z barokiem w roli głównej. Ponadto, na uczestników wydarzenia czeka barokowa fotobudka, recital muzyki barokowej oraz nocne zwiedzanie teatru.

Do teatru jedź za darmo!

Pełna lista obiektów biorących udział znajduje się na stronie Noc Teatrów Metropolii. Czeka tam również niespodzianka na miłośników teatru i transportu miejskiego! W dziale aktualności można znaleźć specjalnie przygotowany na tę okazję bilet okolicznościowy, dzięki któremu posiadacze biletu na dowolny spektakl będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej. Dotyczy to wszystkich autobusów, tramwajów i trolejbusów ZTM.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here