Wielkie graffiti na tysiąc pędzli namalowane pod okiem znanego grafficiarza Franka Myszy, laboratorium z zespołem sommelierów wody i kosmiczne łaziki rodem z Marsa. To atrakcje, które przygotowały Dąbrowskie Wodociągi na Targi HydroSilesia, które odbędą się 25-26 października w Expo Silesia w Sosnowcu.

Targi HydroSilesia to impreza dla specjalistów z branży wodociągowej. Jednak organizatorzy wzbogacili je o część edukacyjną, do której zaprosili kilka firm wodociągowych z województwa śląskiego. To one stworzyły edukacyjny labirynt pełen atrakcji, w których przez dwa dni weźmie udział tysiąc dzieci z województwa śląskiego. Tematem przewodnim jest oczywiście woda.

– W myśl zasady, że dobra zabawa w połączeniu z praktycznymi rozwiązaniami to najlepsza lekcja dla najmłodszych, Dąbrowskie Wodociągi wezmą aktywny udział w zbliżających się targach. Laboranci Dąbrowskich Wodociągów zaprezentują dzieciom doświadczenia związane z wodą. Na stoisku przygotowanych będzie sześć zadań dla uczniów: czuły nos, musujące kule, magiczne kolory, wodny laser, lewitujące przedmioty i kolorowe probówki – mówi Michał Raszka, rzecznik Dąbrowskich Wodociągów.

W eksperymentach wykorzystane zostaną naturalne składniki, czyli woda, cukier, miód i olej. Będzie też zespół zajmujący się badaniem smaku i zapachu wody w sposób zbliżony do tego, jak bada się wino. Chodzi oczywiście o sommelierów wody z Dąbrowskich Wodociągów. To właśnie sommelierzy pokażą dzieciom jak bada się zapach wody.

Sommelierzy wody - fot. mat.pras.
Sommelierzy wody – fot. mat.pras.

Gościem specjalnym Dąbrowskich Wodociągów, w przestrzeni wystawienniczej, będzie znany śląski grafficiarz Franek Mysza. Wspólnie z tysiącem dzieci przygotuje ogromny 10-metrowy obraz, nawiązujący do tematyki wodnej.

Podczas targów HydroSilesia będzie też można zobaczyć dwa kosmiczne łaziki Dąbrowskich Wodociągów.

– Są podobne do tych z Marsa, jednak Argus i Panoramo nie służą do monitoringu czerwonej planety, ale analizy rur w sieci kanalizacyjnej. Dzięki kilkunastu oczom mrugającym autofocusem i tytanowej konstrukcji są w stanie wykryć każdą awarię i stworzyć obraz 3D podziemnego miasta zbudowanego z sieci wodociągowych rur – mówi Raszka.

Dla młodych adeptów wodnej przygody zorganizowane zostaną zawody w precyzyjnym sterowaniu łazikami po rurach, dzieci będą miały okazję sprawdzić swoje umiejętności oraz dowiedzieć się jak funkcjonuje to, czego na co dzień nie widać gołym okiem.

Kosmiczne łaziki - fot. mat.pras.
Kosmiczne łaziki – fot. mat.pras.

– Dąbrowskie Wodociągi od wielu lat aktywnie włączają się w edukację proekologiczną najmłodszych mieszkańców, ponieważ jednym z podstawowych elementów codziennej kultury organizacyjnej firmy jest społeczna odpowiedzialność i zaangażowanie w sprawy lokalnego otoczenia. Stąd też przez cały rok realizujemy przedsięwzięcia edukacyjne, w których bierze udział kilka tysięcy osób. Nie mogło nas więc zabraknąć na Targach HydroSilesia – mówi Andrzej Malinowski, prezes zarządu Dąbrowskich Wodociągów.

Czy kompleksowa modernizacja Urzędu Miasta w Czeladzi i jego otoczenia była potrzebna?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here